انواع گوشواره طلا

انواع گوشواره طلا

تا به حال فکر کرده‌اید گوشواره را اولین بار چه کسی یا چه قومی ایجاد کرده‌ است؟

در موزه بریتیش کلمبیا نشانه هایی وجود دارد که گویای این است که از 1200 سال پیش از میلاد مسیح گوشواره در مصر و یونان باستان وجود داشته. همچنین نقاشی‌هایی از حدود 1000 سال پیش از میلاد مسیح یافته شده‌اند که نشان می‌دهند چه مرد و چه زن از گوشواره استفاده می‌کرده‌اند. بنابراین بیش از 7000 سال است که گوشواره‌ها محبوب مانده‌اند.

در این مقاله به سراغ انواع گوشواره‌های طلا، قیمتها و ویژگی‌های آنها رفته ایم.

انواع گوشواره‌ طلا

گوشواره‌ها جزو زیورآلات محبوبی هستند که مدلهای گوناگونی داشته که در طی زمان دستخوش تغییرات شده‌اند و حتی به شمار آنها افزوده شده.

از جمله این گوشواره‌ها میتوان به کلیپسی، میخی، حلقه ای، آویزی، بخیه‌ای و … اشاره کرد. امروزه گوشواره‌هایی در بازار موجود هستند که برای استفاده کردن نیاز به سوراخ بودن گوش ندارند.

تنوع این دسته از زیورآلات بسیار بالاست. برای شروع با مدلهای جدید گوشواره میخی آشنا می‌شنویم.

انواع گوشواره میخی

گوشواره میخی به خاطر ظرافت و تنوع طرحی که دارد از جمله گوشواره‌های طلا است که محبوب تمام بانوان در هر سن و سالی است.

بخاطر ظاهر مینیمالی که دارد هرگز از مد نمی‌افتد و به اصطلاح دمده نمی‌شود. این گوشواره ها به راحتی با هر لباسی ست می‌شوند و بخاطر ابعاد کوچکی که دارند برای استفاده روزمره بسیار مناسب هستند.

همچنین بودن پشت گوشواره ای در این مدل سبب میشود نگران افتادن و گم شدنش نباشید. در ادامه چند نمونه از گوشواره طلاهای میخی شکل را می‌بینیم.

انواع گوشواره طلا میخی

قیمت گوشواره طلا میخی

همانطور که گفته شد گوشواره های میخی انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده دائمی و روزانه بوده و از این رو ظرافت خاصی دارند.

این ظرافت به معنای کوچک بودن ابعاد و پایین بودن وزن و اجرت ساخت هر کدام از این گوشواره هاست. همین امر سبب شده قیمت بسیار مناسبی داشته باشند و برای استفاده شخصی و یا برای هدیه دادن تبدیل به گزینه قابل توجهی شوند.

به طور کلی می‌توان گفت بازه قیمت گوشواره طلا میخی از حدود هفتصد هزار تومان شروع شده و بنا به وزن و اجرت ساخت آن تا چند میلیون هم می‌رسد.

برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای این محصولات از سایت زرطلا گلد دیدن فرمایید.

گوشواره طلا میخی ارزان

گوشواره طلا سفید

می‌توان گفت که تقریبا تمام گوشواره های ساده بدون جواهرات را می توان با آبکاری به رنگ سفید درآورد.

به طور کلی طلاهای سفید برای خانمهای جوان و نوجوان انتخاب مناسب تری هستند، چرا که ظاهر مدرن تری دارند. جالب است بدانید طلای سفید به طور عادی وجود ندارد و تمام ست ها یا نیم ست‌های سفید رنگی که مشاهده میکنید در اصل طلای زرد هستند که با استفاده از روش الکتروپلیتینگ یا همان آبکاری به رنگ سفید درمی‌آیند.

در این روش لایه نازکی از طلای سفید کنده شده و به شکل پوشش نازکی بر روی طلای زرد نشسته و رنگ آن را تغییر می‌دهد.

در ادامه چند نمونه از زیباترین گوشواره های طلا سفید را مشاهده می‌کنیم.

61

گوشواره های طلا سفید اگر به شکل لوستری یا آویزی باشند به لباس شب جلوه بی نظیری می بخشند و همچون الماس در ظاهر شما می‌درخشند.

همچنین انواع میخی یا کلیپسی گوشواره طلا سفید، برای استفاده روزمره یا مهمانی های خودمانی بسیار انتخاب هوشمندانه ای است.

چه خانمهایی با موهای کوتاه و چه خانمهای مو بلند می‌توانند از جذابیت و درخشش این نوع از گوشواره بهره ببرند. انعکاس اندکی که گوشواره های طلا سفید از خود نشان می‌دهند، آنها را بسیار چشم نواز ساخته است و اگر نظر ما را بخواهید، هر بانویی به یک گوشواره طلا سفید نیاز دارد.

گوشواره طلا سفید

انواع گوشواره طلا نوزادی

در فرهنگ ایرانی هنگامی که به دیدن نوزاد تازه به دنیا آمده‌ای میروند، اغلب یک تکه طلا به همراه می‌برند.

باتوجه به عدم توانایی کودکان برای محافظت از آن طلا اغلب پیشنهاد میشود سکه یا نیم سکه یا سنجاق قفلی منقش به چشم زخم برده شود، اما اگر برای کودک خود یا نوزاد عزیزانتان به دنبال انواع گوشواره طلا  هستید پیشنهاد ما به شما سایت زرطلاگلد است. در ادامه چند نمونه از این گوشواره‌ طلا های بچه گانه را مرور می کنیم.

گوشواره طلا نوزادی

قیمت گوشواره طلا نوزادی

با توجه به اینکه این گوشواره‌ها قرار است روی گوش نوزادان یا کودکان بسته شوند، وزن بسیار پایینی دارند و به همان اندازه ظریف و شکننده هستند. بنابراین به مراقبت ویژه ای نیاز دارند.

البته این وزن سبک سبب شده قیمت بسیار مناسبی هم داشته باشند. با توجه به تغییر روزانه بازار ارز و طلا نمیتوان قیمت دقیق برای انواع مختلف محصولات طلا ذکر کرد، اما به طور کلی بازه قیمت انواع گوشواره طلا نوزادی از حدود نهصد و پنجاه هزار تومان تا یک میلیون و سیصد هزار تومان است.

برای اطلاع دقیق و لحظه ای از قیمت طلا به بخش فروش گوشواره های طلای نوزادی سایت زرطلاگلد مراجعه فرمایید.

گوشواره طلا نوزادی

مدل‌های جدید گوشواره طلا

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم گذر زمان روی تغییرات ظاهری گوشواره ها تاثیر زیادی داشته است.

در حال حاضر انواع گوناگونی از گوشواره ها ترند و محبوب هستند، که در زمان مادر بزرگ هایمان حتی فکر انداختن آنها جسارت بالایی طلب می کرده.

افراد با توجه به شخصیت و ویژگی‌های درونی خود، ممکن است یا در انداختن گوشواره ها افراط کرده و علاوه بر نرمه گوش، لاله گوش را هم چند سوراخ بزنند و یا از سوراخ کردن گوش هراس داشته و هرگز به سراغ این کار نروند. در هرصورت برای هر دو این افراد انتخاب هایی وجود دارد.

عکس گوشواره طلا جدید

بطور مثال نوع تقریبا جدیدی از گوشواره ها به بازار آمده‎اند که صرفا از دو طرف به نرمه گوش می چسبند و برای استفاده نیازی به سوراخ کردن ندارند.

چنین مدل‌هایی امکان استفاده از گوشواره و لذت بردن از زیبایی آن را به افرادی می‌دهند که هرگز گوششان را سوراخ نکرده‌اند و یا در اثر استفاده نکردن طولانی مدت از گوشواره، سوراخ گوششان کیپ شده است. این نوع از گوشواره طلا جدید cuff نام دارد که در پایین عکسش را می‌بینیم.

عکس گوشواره طلا جدید

هنگام استفاده از گوشواره cuff باید مراقب باشید که حتما اندازه باشند چون اگر به خوبی روی غضروف گوش قرار نگیرد، به سادگی گم می‌شود.

همچنین نوع جدید دیگری از گوشواره‌ها اصطلاحا مدل بخیه‌ای نامیده می‌شود. این گوشواره‌ها با داشتن بندی بلند امکان گذر کردن از میان دو سوراخ گوش را دارند و به نوعی دور نرمه چرخیده و تصویر زیبایی را ایجاد می‌کنند.

عکس گوشواره طلا جدید

هنگام استفاده از این نوع گوشواره باید مراقب باشید که موها یا لباستان به یکی از طرفین گیر نکند چرا که فشار از چند ناحیه، بطور همزمان ممکن است منجر به پاره شدن نرمه گوش شود.

عکس گوشواره طلا جدید

سخن آخر

در نهایت باید بگوییم تفاوتی ندارد شما چه سبک و رنگی از گوشواره طلا را انتخاب می‌کنید، گوشواره ها به ساده ترین لباس‌ها زینت بخشیده و آنها را از حالت معمولی خارج می‌کنند.

برای داشتن یک استایل شیک و همه پسند از افراط و تفریط بپرهیزید. زیاده روی در استفاده از گوشواره، تمام توجهات را به سمت گوش شما برده و سایرین را از دیدن باقی جزییات استایلتان وا می‌دارد. یک یا دو گوشواره در هر گوش کافیست.

بهتر است در کنار گوشواره طلا از گوشواره های استیل و نقره و غیره استفاده نشود. چراکه هرچقدر طرح زیبایی داشته باشند در برابر جلوه طلا، زیبایی خود را از دست می‌دهند. البته باید گفت متخصصان مد چندین سال است در تلاش هستند به ما نشان دهند، که لازم نیست حتما گوشواره ها ست باشند.

طرح انداخته شده روی گوش چپ و راست می‌توانند متفاوت باشند، در این زمینه از تنوع نهراسید و با امتحان کردن سبک های گوناگون، شیوه خود را دریابید. امید است این مقاله به انتخاب شما برای گوشواره مناسب کمک کرده باشد.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.